Шкільний музей

АНКЕТА МУЗЕЮ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Повна назва музею. Історико-етнографічний музей с.Сидоренкове
Навчальний заклад. Сидоренківський ліцей Богодухівського району
Валківської міської ради Харківської області
Профіль музею. Історико-етнографічний
Дата створення музею. Заснований педагогічною радою школи у 2006 році
(етапи розвитку: 1985 рік – зал Бойової Слави та експозиція просто неба на в’їзді до села – вітряк, 2006 рік – експозиційна зала історії рідного краю та етнографічна кімната старожитностей «Світлиця», 2011 – музейна кімната історії села та школи.
Присвоєння звання «Зразковий музей» (вказати дату присвоєння) –
Загальна кількість експонатів. 304, основного фонду – 257,
допоміжного фонду – 47.
Коротка довідка про музей
Історико-етнографічний музей має такі розділи:
1. Етнографічна кімната старожитностей «Світлиця» відтворює життя, побут, звичаї та традиції українського народу кінця ХІХ – середини ХХ століття. Тут представлені зразки автентичного декоративно-ужиткового та прикладного мистецтва Слобожанщини: одяг (керсетки, вишиті сорочки, сукні, головні убори), рушники (утирачі, обрядові, серед них – чернечий рушник) виконані різними техніками, картини (вишиті та мальовані), скатертини, фіранки, постільні речі (наволочки, підзори), посуд (глиняні горщики, горнятка, глечики, макітри, чавуни, дерев’яні та череп’яні тарілки, чашки, ін.), сільськогосподарський реманент і побутові речі (частини ярма та ткацького верстата, швейна машинка, веретено, прядка, «бугай», дуплянка, масничка, дерев’яне корито, ціп, кочерги, рогачі, серпи, коромисло, рубель, гребені, гребінці, праска, самовар, патифон та ін.), культові речі (ікони, лампадка), меблі (мисник, ліжко, комод, скриня, стіл, лава), домоткані килимки та інші речі. Стіни та піч кімнати розмальовані у стилі Петриківського розпису (листопад 1994 року, художник – О.М.Ковальов).
2. Кімната-музей історії школи відображає етапи становлення та розвитку села та школи (світлини, альбоми, нагороди та відзнаки за досягнення у навчанні та сільськогосподарському виробництві).
3. Експозиційна зала історії рідного краю містить матеріали з історії Валківщини та сіл Сидоренківської сільської ради.
4. Експозиційна зала Бойової Слави відображає героїчні сторінки нашого народу у Другій світовій війні. Тут розміщені стенди, присвячені учасникам бойових дій на територіїї України та інших держав (матеріали пошукових загонів – увіковічено всього – 387 бійців, світлини учасників бойових дій, грамота-оригінал визволителю с.Сидоренкове І.І.Яценку, особисті речі, листи-оригінали з фронту та ін.), учасникам ліквідації на ЧАЕС.
На базі музею проходять зустрічі з ветеранами праці, воїнами-інтернаціоналістами, ліквідаторами аварії на ЧАЕС, військовослужбовцями та шанувальниками мистецтва, зокрема з народним фольклорним ансамблем «Горлиця». Популярною формою музейної роботи є екскурсійна розповідь та театралізовані календарно-обрядові дійства «Коляда», «Щедрик», «Масляна», «Вечорниці», музейні уроки «Ой, не ріж косу», «Люби свою хату, хоч і не багату», інші. Матеріали музею використовуються при написанні робіт МАН та для проведення уроків історії, української літератури, українознавства, художньої культури та мистецтва.
Робота продовжується. Музей поповнюється експонатами в основному під час пошукових експедицій. Запрошуємо відвідати наш музей!
Музей співпрацює із зразковим музеєм Бойової Слави Валківського ліцею ім.О.С.Масельського.
Адреса музею: 63050 Харківська область, Богодухівський район,
с.Сидоренкове,вул. Рябухи М.Л.,16
Телефон: (057) 6-46-10, е-mail: sidorenkove@i.ua
Посилання на інформацію про музей в Інтернеті: http://sydorenkove-school.org.ua

Експозиція-(фойє) історія сіл
Кімната історії села та школи
Панно-зал Бойової Слави
Світлиця
Світлиця
Світлиця
Світлиця