ЗНО-2018

Про затвердження Календарного плану
підготовки та проведення в 2018 році
зовнішнього незалежного оцінювання
результатів навчання, здобутих на основі
повної загальної середньої освіти

Відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1095(у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533), Порядку залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 року № 222, Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986, наказу Міністерства освіти і науки України від З1 липня 2017 року № 1103 «Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2017 року за № 1014/30882, з метою організованого проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Календарний план підготовки та проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, що додається.

2. Керівникам структурних підрозділів з питань освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, вищих навчальних закладів:

1) сприяти Українському та регіональним центрам оцінювання якості освіти в підготовці та проведенні зовнішнього незалежного оцінювання;

2) створити умови для роботи пунктів реєстрації, пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання та пунктів перевірки;

3) забезпечити в повному обсязі залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців для роботи в тимчасових пунктах, утворених із метою підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, згідно із замовленнями, що формуються регіональними центрами оцінювання якості освіти.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника міністра Хобзея П. К.

Міністр        Лілія Гриневич

Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти в 2018 році, проводитиметься з 22 травня до 14 липня. Про це йдеться у наказі МОН, що підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
У 2018 році кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.
Перелік тестових предметів наступного року дещо зміниться. До програми тестування включено тести з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та англійської, іспанської, французької та німецької мов. До переліку предметів не включено тест ЗНО з російської мови.
Для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов використовуються завдання сертифікаційних робіт двох рівнів складності: рівня В1 та рівня В2.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
До переліку предметів, що будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації включено тести ЗНО з української мови і літератури (частина тесту з української мови), математики або історії України (частина тесту періоду ХХ – початку ХХІ століття), а також одного з навчальних предметів за вибором випускника: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мови.
Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.
Також результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова) будуть  зараховані як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів професійно-технічних та вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.